AMERIGO - Systemy Solarne
Ul. Magazynowa 4
Kielce 25-565
041 314 32 50

0 500 229 028
0 500 229 034

e-mail:

Strona główna

DOFINANSOWANIE 45%!kolektory słoneczne busko zdrój, ogrzewanie ciepłej wody i basenu
JAK ŁATWO Z NAMI JE UZYSKAĆ?
CO MUSZĘ ZROBIĆ ABY JE OTRZYMAĆ?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kolektorów słonecznych z
dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska,
skontaktuj się z nami. Współpracujemy ze wszystkimi bankami udzielającymi kredytów z dofinansowaniem. Ty dostaczasz tylko 2 dokumenty, my załatwiamy całą resztę. To proste.
ZADZWOŃ TERAZ: 41 314 32 50 lub 500 229 028

kolektor soneczny wielbnów k łopuszna powiat kielecki dopłata 45%      kolektor słoneczny łagów pow kielecki dofiansowanie 45%Przeszukujesz Internet w poszukiwaniu informacji...

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Kolektorów Słonecznych...

Zakończ szukanie!
Podajemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:


Kolektory słoneczne na domu góralskim/instalacja Amerigo

 

Co można zainstalować korzystając z dofinansowania 45%
Dofinansowaniem 45% objęte są zarówno systemy ogrzewające ciepłą wodę użytkową jak  i  od stycznia 2011, dzięki postulatom klientów i naszym, systemy wspomagajace centralne ogrzewanie i ogrzewanie basenów.

Czy uzyskanie dotacji jest skomplikowane?
Od strony klienta ważne jest jedynie wykazanie się minimalną zdolnością kredytową i własnościa bądź współwłasnością budynku na którym mają byc zainstalowane kolektory. Resztą formalności zajmuje się nasza firma.


Czym są Kolektory Słoneczne?

Popularne solary to urządzenia pozwalające na przekształcenie energii słonecznej w energię cieplną, termiczną. Kolektory montuje się na jak najbardziej nasłonecznionych powierzchniach takich jak dachy lub skierowane na południe płaszczyzny. Solary pobierają energię i aby ta energia mogła być dalej wykorzystana, musi zostać przesłana i zgromadzona w akumulatorze. Takim zasobnikiem może być zbiornik solarny (do ciepłej wody użytkowej) lub zbiornik akumulacyjny, buforowym (do wspomagania centralnego ogrzewania).
 

Oznacza to, że uzyskując ciepło z kolektorów, ogrzewamy wodę stosowaną np. do mycia czy innych codziennych czynności a także stosowaną do ogrzewania centralnego i dzięki temu zmniejszamy wydatki na tradycyjne sposoby ogrzewania za pomocą np. gazu.


Kto i kiedy może zainstalować kolektory słoneczne?

 

Kolektory słoneczne można zainstalować do ogrzewania ciepłej wody zarówno w budynkach mieszkalnych jak i w budynkach użytkowych. Istotne jest to, że kolektory można zainstalować praktycznie w każdym momencie tj. i na nowym i na starym budynku. Nie ma także znaczenia, w jaki sposób do tej pory ogrzewaliśmy wodę, ponieważ kolektory można podłączyć do istniejącego już systemu grzewczego.

 

 

Dla ilu osób można ogrzać wodę kolektorami słonecznymi?

To zależy od wielkości instalacji - kolektory mają różną powierzchnię i na jednym dachu można zamontować wiele kolektorów. Standardowy kolektor wystarcza na przeciętne potrzeby dla 4 osobowej rodziny. Jeśli zamontujemy więcej kolektorów to i wodę można ogrzać dla większej ilości osób.

 

 Czy Kolektory mogą wspomagać centralne ogrzewanie?

Tak, pod warunkiem że są odpowiednio włączone w system centralnego ogrzewania. Właściwie podłączone kolektory wstępnie podgrzewają instalację c. o. która następnie jest tylko dogrzewana przez urządzenie grzewcze. Przy zastosowaniu takiej instalacji można wykorzystać buforowanie ciepła i w jednym buforze cieplnym zakumulować wodę grzewczą, która płaszczowo ogrzewać będzie wodę użytkową. 


Jak szybko zwraca się Twoja inwestycja w Kolektory?

 

Wg wyliczeń i analiz z jednego metra powierzchni absorpcji (tj. z powierzchni kolektora) można uzyskać energię w kWh o wartości 700-1200 zł., czyli ze standardowego systemu (standardowej instalacji kolektorów) można uzyskać oszczędność roczną od 2100 zł do 3600 zł.

 


Jakie korzyści, oprócz oszczędności pieniędzy, dają kolektory?

 

Kiedy masz zainstalowane kolektory oprócz oszczędności na paliwie, zysk osiąga się dodatkowo poprzez:

  • Zminimalizowanie pracy urządzenia grzewczego –np. piec pracuje tylko w sezonie grzewczym czyli ok. 3 miesiące w roku a „odpoczywa” od wiosny do jesieni, zatem pracuje 4 razy krócej niż wtedy kiedy nie ma kolektorów.
  • Czas to pieniądz – im dłużej tradycyjne urządzenia grzewcze pracują tym częściej trzeba je serwisować, wymieniać, uzupełniać paliwo, a także poświęcać im czas na codzienną obsługę. Instalując Kolektory oszczędzasz i pieniądzei swój czas (Twoje pieniądze)
  • Ekologia i środowisko – solary w żaden sposób nie ingerują w środowisko, w którym żyjemy – nie zmniejszają zaobów naturalnych i nie emitują zanieczyszczeń. Czy nie przyjemniej jest żyć w zdrowym i czystym środowisku...?

 

To tylko kilka korzyści – Decyzja należy do Ciebie!

ZADZWOŃ TEL. O41-314-32-50

 


 


Jak  Buforowanie Ciepła obniża o  25% wydatki na ogrzewanie swojego domu tradycyjnym sposobem?
Źródło ciepła takie jak kocioł, kolektory słoneczne lub pompa ciepła najlepiej i najwydajniej pracują kiedy sercem instalacji jest bufor wody grzewczej. Dzięki niemu mozna magazynowac energię i posyłać ją według potrzeb odpowiednio do ogrzewania ciepłej wody jak i budynku.

 Bufor cieplny to magazyn kumulujacy w sobie energię i jednocześnie centrum każdego systemu grzewczego.

 

Poznaj zasady działania Pompy Ciepła które dają całkowitą  niezależność od wyczerpywalnych źródeł ciepła.

Należysz do ludzi którzy cenią swój czas bardziej niz inni? Cenisz rozwiązania więcej niż standardowe? Czujesz że chcesz skorzystać z wygody jaką dają Pompy Ciepła...?


Pompy Ciepła to najnowocześniejsza technologia, którą cechuje nawiększa wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy. Ci którzy wybierają Pompy Ciepła, wybierają prestiż, wolność, ciepło i spokój domowego ogniska. Jednak aby określić dla Ciebie optymalna opcję w ogrzewaniu dzięki Pompie Ciepła, trzeba wziąc     pod uwagę Twoje potrzeby cieplne a także mozliwości instalacji i przyszłe warunki pracy Pompy Ciepła. 

Na jakie rzeczy możesz zwrócić uwagę .......... (czytaj dalej)

Jak Kolektory Słoneczne wpływają na obniżenie wydatków i na ile sposóbów można je wykorzystać?

Aby słońce mogło pracować dla Ciebie, powstała najnowocześniejsza technologia z której każdy może teraz skorzystać.
Jak to zrobić? Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób działają KOLEKTORY SŁONECZNE kliknij
tutaj. Jeśli chcesz uzyskać naszą BEZPŁATNĄ PORADĘ na temat INSTALACJI KOLEKTRÓW kliknij tutaj