Zadzwoń teraz!

41 314 32 50
500 229 028
500 229 034

2010-01-29
Pompy Ciepła NIBE i Buderus - już wkrótce nowe opracowanie dla inwestorów pragnących ogrzewać swoje domy i budynki za pomoca pomp ciepła.
Więcej           


2010-01-15
Sklep Internetowy Amerigo OpenSolar wystartował!
Więcej           


2009-09-07
Pani Teresa zwyciężczynią konkursu Amerigo i Radia Kielce!
Więcej           


Jak się skontaktować z naszymi Ekspertami?

Wybierz jeden z poniższych numerów telefonu i zadzwoń:

041 314 32 50

0 500 229 028

0 500 229 036 

Buforowanie ciepła

 Jak możesz ZMNIEJSZYĆ O 25% WYDATKI na ogrzewanie swojego domu tradycyjnym sposobem?

Jeśli ogrzewasz swój dom lub nieruchomość tradycyjnym kotłem na paliwa stałe albo nawet i kondensacyjnym, zapewne zauważyłeś się już że sprawność tych urządzeń niejednokrotnie jest inna niż ta którą podaje producent w opisie kotła.

Czasem widzisz że kocioł nie spala dokładnie zadanego paliwa, co powoduje bardzo dużą ilość popiołu lub dymu z komina.
Czasem bywa też tak, że w okresie letnim, Twój kocioł, aby się nie wygasił, musi ogrzewać grzejniki, co jest dość uciążliwe gdy na dworze jest ciepło.
Jeśli posiadasz kocioł pracujący w systemie kondensatu zdarza się że w nie widzisz różnicy kosztach spalania, przed instalacji i po instalacji tego urządzenia.

Jak można sprawić aby tak nie było i jednocześnie Twoje wydatki na paliwo którym ogrzewasz swój dom spadły o minimum 25%?

Czym jest Buforowanie Ciepła?

Bufor cieplny to magazyn akumulujacy w sobie energię i jednocześnie centrum każdego systemu grzewczego. Źródło ciepła takie jak kocioł, kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne lub pompa ciepła najlepiej i najwydajniej pracują kiedy sercem instalacji jest bufor wody grzewczej. To taki akumulator ciepła który pozwala Ci magazynować energię i posyłać ją według potrzeb odpowiednio do ogrzewania ciepłej wody, jak i budynku.


Akumulacja ciepła to najlepsza forma oszczędzania energii, innymi słowy, nie wyrzucasz wyprodukowanej energii tylko buforujesz ją w dużym zbiorniku wody grzewczej. Wykorzystana jest każda kilowatogodzina uzyskana z tradycyjnych bądź odnawialnych źródeł energii. Nie wyrzucasz wyprodukowanego ciepła w komin, a Twoje urządzenie grzewcze cały czas ma na co pracować. Dzieki temu osiąga najlepsze spalanie, pracę w nominale, najwieksze zyski i pożądany komfort cieplny.

Jakie korzyści przynosi akumulacja i buforowanie ciepła?

  • Najlepsze spalanie – dzięki temu że urządzenie grzewcze ma na co pracować – może pracować z pełną mocą i dokładnie, maksymalnie wypalać zadane paliwo. Dzięki temu zużywa minimalną ilość paliwa i pozostawia minimalne ilości produktów spalania np. popiołu.

  • Praca w nominale – urządzenie grzewcze pracuje w najlepszych parametrach, podawanych przez producenta, zbliżonych do warunków labolatoryjnych w jakich jest testowane urządzenie.

  • Największe Zyski – spalane są minimalne ilości paliwa, urzadzenie pracuje w nominale i dzięki temu wydłuża sie maksymalnie czas eksploatacji kotła

Jeśli chcesz aby Twoje urządzenie grzewcze pracowało jak najdłużej i najbardziej ekonomicznie, skontaktuj sie z nami teraz, dzwoniąc na nr telefonu:

041 314-32-50 

a sprawimy że unikniesz podwyżek cen energii i zobaczysz jak twoje rachunki maleją z dnia na dzień.

 

Poniżej przedstawiamy najczęstsze problemy z tradycyjnymi urządzeniami grzewczymi bez bufora:

  • „pocenie się” rur i zbieranie sie skroplin na rurach i kotle – powodują korozję elementów instalacji grzewczej i w efekcie o wiele szybsze zniszczenie kotła i instalacji. Powodem „pocenia się” jest zbyt niska temperatura powrotu z instalacji, ponizej punktu rosy. Jak temu przeciwdziałać? Żeby uzyskać większą temperature powrotu, trzeba ustawic zasilanie na wyższą temperaturę a uzyskane ciepło zbuforować i dopiero wtedy posłać na instalację grzewczą.

  • Ogrzewanie grzejników latem – żeby pracujący na potrzeby tylko ciepłej wody kocioł nie wygasł to zazwyczaj trzeba nadmiar ciepła przekazac na instalacje grzewczą. Kto tego nie zna, to ciężko mu sobie wyobrazic jak to jest kiedy temperatura powietrza w domu to 35st. a grzejniki dogrzewaja ją na 45st. Jak temu zaradzić? Kocioł musi mieć na co pracować – idealnym rozwiązaniem jest bufor wody grzewczej z zatopionym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Wtedy kocioł zamiast na instalację, pracuje na BUFOR i dzieki temu można cieszyc się ciepłą wodą i komfortem cieplnym latem i zimą.

  • Wygaszanie się kotła latem – żeby nie ogrzewać grzejników, utrzymuje sie tak niska temperaturę na kotle że ten w końcu się wygasza, bez wypalenia zadanego paliwa i bez ogrzania wody użytkowej.

...i dlatego zadzwoń do nas jak najszybciej, ponieważ każdy dzień kiedy masz zainstalowany bufor, oznacza Twoje realne oszczędności. Jeśli chciałbyś poprawić wydajność i żywotność swojego kotła przy jednoczesnej redukcji kosztów ogrzewania już teraz zadzwoń do naszych Ekspertów na nr telefonu 041 314-32-50.

 

Wydrukuj stronę
Copyright © Amerigo